5-циліндровий двигун Audi 2.5 TFSI - знову кращий в світі

5-циліндровий двигун Audi 2.5 TFSI - знову кращий в світі

Високі досягнення Audi знову відзначені на міжнародній арені: двигун Audi 2.5 TFSI отримав головну нагороду на великому конкурсі "The International Engine of the Year Awards". Мотор, що є «серцем» Audi RS3 і TT RS, брав участь в категорії «2-Litre to 2.5-Litre» і отримав 357 очок, в той час як найближчий конкурент Porsche 2.5-litre turbo набрав 276 очок, а Ford 2.3-litre turbo виявився на 3 місці з 172 очками. Перемога на "The International Engine of the Year Awards" стала вже 13-й за рахунком в історії Audi (конкурс проводиться з 1999 року).

Оцініть можливості та фірмовий звук Audi 2.5 TFSI

Історія Audi нерозривно пов'язана з п'ятициліндровими моторами: вже більше 40 років німецький концерн створює і постійно вдосконалює свої двигуни. Світ звернув увагу на нестандартні, 5-циліндрові двигуни після гучного успіху спортивного Audi Quattro. Хтось вважає, що п'ять циліндрів - це надто багато, але для справжніх цінителів звучання цього мотора - щось особливе. У 2016 році був представлений Audi TT RS, модель, для якої спеціально був створений абсолютно новий п'ятициліндровий механізм в алюмінієвому блоці - це був Audi 2.5 TFSI. Через рік двигун визнаний кращим в світі серед 2-2.5-літрових.

Членам журі "The International Engine of the Year Awards", яке складають провідні автомобільні журналісти планети, сподобалася не тільки продуктивність Audi 2.5 TFSI, а й зовсім особливе звучання. В роботі двигун має характерну тональністю, яке змушує проводити паралелі з ралійнимі авто, котрі виступали в групі в 80-х роках минулого століття.

На даний момент Audi 2.5 TFSI стоїть на 4 авто: TT RS Coupé RS і TT RS Roadster RS, RS 3 Sedan і RS 3 Sportback. Для своєї категорії мотор має досить солідну віддачу в 400 к.с. і крутний момент в 400Нм - це більш ніж достатньо для звання «найпотужнішого серійного пятицилиндрового мотора в світі». Audi 2.5 TFSI прискорює хетчбек Audi RS 3 Sportback до «сотні» за 4,1 с. і забезпечує максимальну швидкість в 250 км / ч, яку при бажанні можна підняти на 30 км / ч.

При всій своїй силі і витривалості Audi 2.5 TFSI на 26 кг легше, ніж його попередник - завдяки легкому алюмінієвому сплаву, з якого він створений. Інженери Audi зуміли провести вдалу оптимізацію розподілу маси по осях і поліпшити керованість.

Нагадаємо, що виробництво п'ятициліндрових двигунів почало створювати серйозний вплив в автомобільній промисловості з другої половини 1970-х років. У більшості випадків такі агрегати створюються на основі чотирициліндрового двигуна, до них просто додається ще один циліндр - кращий спосіб отримати більш потужний мотор, не привертаючи великі виробничі та конструкторські ресурси.