Audi представила новий проект в сфері штучного інтелекту

Audi представила новий проект в сфері штучного інтелекту

Компанія Audi продовжує працювати в сфері штучного інтелекту: кілька днів тому в рамках конференції NIPS була представлена унікальна автомобільна камера з штучним інтелектом, яка дозволить зробити їзду на автомобілі ще більш комфортною і безпечною.

Презентація нового проекту Audi пройшла на найбільшій конференції по нейронних обчисленнях і машинному навчанню (NIPS) в Каліфорнії, США. Фахівці з Інгольштадта розповіли про інноваційну систему, яка буде використовувати штучний інтелект для генерації високоточних тривимірних моделей навколишнього простору під час руху автомобіля. Основою унікальної системи стане фронтальна камера, що має високий кут огляду (близько 120 градусів) і функцію створення знімків. Камера здатна робити до 15 знімків з високим дозволом за одну секунду.

Одержувані зображення будуть оброблятися в нейронній мережі. Семантична сегментація дозволить аналізувати кожен піксель зображення і розподіляти по 13 класам об’єктів. Таким чином, вашому автомобілю буде доступна миттєва ідентифікація інших автомобілів, будівель і споруд, дорожньої розмітки, людей і різних перешкод. Використовуючи таку інформацію, ваш Audi зможе бездоганно реагувати на дорожню ситуацію, роблячи водіння максимально комфортним і безпечним.

Ще однією важливою функцією нейронної мережі стане швидке визначення дистанції до різних об’єктів. З цією метою зображення буде вибудовуватися за допомогою ізометричних ліній – таких собі віртуальних меж, що визначають постійну відстань між об’єктами. Фахівці стверджують, що в комплексі семантична сегментація і розрахунки глибини забезпечать створення деталізованої тривимірної моделі навколишнього простору, параметри якої будуть відповідати фактичним параметрам оточуючих машину об’єктів.

При створенні нейронної мережі в Audi використовували відеозаписи дорожніх ситуацій, зняті за допомогою стереокамери. В рамках тестів система в самостійному режимі засвоювала правила побудов тривимірних картин на основі зображень, одержаних за допомогою монокамери.

Audi AI traffic jam pilot

Нова унікальна система від Audi буде в самому найближчому майбутньому застосовуватися в передових платформах автопілотування. За словами інженерів, комплекс має величезний потенціал для контролю і управління дорожніми ситуаціями.

З модельного ряду німецького преміум-бренду на даний момент лише новий Audi A8 підтримує технології автопілотування, в комплексі з якими буде працювати унікальна монокамера. Флагманський седан став першим в світі автомобілем з функцією автопілотування третього рівня (по SAE) – мова йде про автономне водіння в певних умовах.

Автопілот в Audi A8 вміє брати на себе управління, зокрема, при їзді в умовах пробок. На швидкості до 60 км / год машина здатна самостійно рухатися, враховуючи сусідство з іншими автомобілями і об’єктами інфраструктури. Фактично водієві, перебуваючи в пробці, взагалі не потрібно стежити за дорожньою ситуацією – A8 подбає про все сам. Такі можливості автомобілю дає система Audi AI traffic jam pilot. У роботі цієї системи важливу роль відіграє наявність максимально точних схематичних зображень навколишнього простору, які дозволяють створювати унікальні технології штучного інтелекту. Презентована зараз в Каліфорнії фронтальна автомобільна камера – одна з таких технологій.

Цікаво, що в 2016 році компанія Audi стала першим автомобільним виробником, який взяв участь в конференції NIPS зі своїм власним виставковим стендом. У цьому році бренд знову з’явився в якості спонсора NIPS і прагне розвивати свою мережу в Каліфорнії. Нинішній симпозіум триватиме до 9 грудня.