Глава Audi Sport: SUV серії RS має для нас більший пріоритет ніж новий R8

Глава Audi Sport: SUV серії RS має для нас більший пріоритет ніж новий R8

На посаді боса Audi Quattro GmbH Стефан Вінкельман - з березня 2016 року, але вже встиг випустити знакове Audi RS5 Coupé, його оновлену «заряджену» версію. Стефан Вінкельман - культова фігура в європейському автомобільному світі. Почавши в 90-х кар'єру в Mercedes-Benz, а потім в Fiat Auto (в сфері маркетингу і продажів), Вінкельман зумів зайняти пост генерального директора Fiat Auto Austria, а потім і Fiat Auto Germany. У 2005 він уже обіймав пост президента і генерального директора Automobili Lamborghini S.p.A. Провівши 10 років в Lamborghini, значно збільшивши прибутку і авторитет компанії, Вінкельман приєднується до Audi Quattro GmbH.

Яким буде майбутнє Sport, які проекти зараз в пріоритеті і що відбувається в "спортивному" підрозділі Audi прямо зараз - в нашому новому матеріалі. Інтерв'ю із Стефаном Винкельманом.

Голова Audi Sport фото

Який ваш найголовніший пріоритет - SUV серії RS або новий R8

Стефан Вінкельман: SUV в рамках серії RS зараз в пріоритеті, і я поясню вам, чому. Коли ви хочете створити сильний бренд або, принаймні, перетворити вже сильну марку в істинного лідера, потрібно створювати нові лінійки авто. У нас є серія R8, і ми будемо робити новинки в різних напрямках. При цьому я переконаний, що потрібно створити лінійку, яка буде продаватися по всьому світу краще, ніж будь-які актуальні на сьогоднішній день лінійки.

Якщо я вкладаю гроші, я повинен бути впевнений, що вони розподілені належним чином. Але ми не перестанемо робити «ікони» - вони є частиною історії Audi. Це не просто цифри, а справжні емоції. Але поки Audi - невеликий виробник, і ми повинні підготувати цей човен до плавання в безпечної води. В першу чергу, це різні кроки в електрифікації автомобілів марки.

Електрифікація і напрямок автоспорту - основні точки нашої уваги. В автоспорті у нас є видимість по всьому світу, ми виграли 24 Hours Nürburgring і добре виступаємо по всьому світу. Ми добре розбираємося в соціальних медіа. Робимо сильні кроки в Formula E. У будь-якому випадку, світові потрібно підготуватися до того, що буде далі відбуватися в Audi. І до певної міри це буде еволюція через руйнування.

Голова Audi Sport фото

Невже Audi хоче проникнути в сферу гіперкарів

-Стефан Вінкельман: У Audi Sport я працюю тільки рік. Електрифікація, автооспорт і висококласний позашляховик в серії RS, як я вже говорив - це те, що займає 100% мого часу. -

BMW M і AMG вважаються вельми успішними підрозділами великих брендів, і ви, схоже, більше пов'язані з окремим підрозділом Audi. Це не справедливо?

Стефан Вінкельман: Можливо, ви маєте рацію. Але я вважаю за краще думати лише про те, над чим ми зараз працюємо. Для мене Audi Sport є відправною точкою. Ми вирішили перейти від «Quattro GmbH» до «Audi Sport», і я думаю, що ребрендинг був дуже правильним рішенням, він показує, що в ДНК Audi Sport закладений автоспорт. Це послідовне рішення.

Quattro-це головним чином повнопривідні авто, це важлива частина бренду, але це не назва, тут немає ІМЕНІ. Раніше в Quattro дбали тільки про автомобілі, але не про бренд, не про історії, яку ми хочемо розповісти. Отже, спортивна складова - це те, чого нам не вистачає, і ми зараз впевнено працюємо над цим. Я хочу, щоб клієнт говорив: «Я купую Audi Sport», а не «Я купую автомобіль Audi RS». Коли ми цього досягнемо, я буду вважати своє завдання багато в чому виконаною.

Голова Audi Sport 2017 фото

Зараз ви вже «Audi Sport», не «Quattro». Чи означає це, що майбутні швидкісні авто Audi можуть втратити повний привід?

Стефан Вінкельман: Ні, я думаю, що повний привід - одне з наших достоїнств, але він не обов'язково повинен бути всюди. Якщо ми говоримо про R8, є можливість зробити щось інше, і зараз ми працюємо над похідними. В цілому Quattro як система - не варіант для нас. Це точно.

Нові TT RS і RS3 з їх більш легкими двигунами отримали більш високу керованість і точність. Невже Audi нарешті прислухається до зовнішньої критики?

Стефан Вінкельман: Я б збрехав, якби сказав, що знаю відповідь, тому що мене не було в Audi Sport, коли почалися ці зміни. Але я виразно користуюся цим!

Для мене особисто, безумовно, важливий зворотний зв'язок, як і нові ідеї. Ми стежимо за критикою журналістів, а також відстежує відгуки з ринку. Але ми повинні думати на кілька кроків вперед, ніж автолюбителі та журналісти. Ми не думаємо про те, чого хочуть люди сьогодні - ми думаємо про те, що їм знадобиться через 5 або 10 років.

Працюючи в Audi, ви спостерігаєте більше бюрократії всередині бренду, ніж коли ви були босом Lamborghini, або навпаки?

Стефан Вінкельман: я б сказав, що це проблема обох. З одного боку, складно відповідати за більшу кількість автомобілів, але зате не потрібно чекати п'ять років між новими моделями, як це було в Lamborghini. Мені подобається бути пов'язаним всім цим. Потрібно багато спілкуватися, проводити багато зустрічей. У мене немає часу на розкішну вечерю, так скажемо.

Що ви упустили в Lamborghini?

Стефан Вінкельман: Це була особлива робота. Закритк коло в невеликому сегменті елітної розкоші. Ці люди стали моїми друзями. Але я рухаюся далі: Audi Sport дуже перспективний, люди віддані спільній справі, мотивовані і знавці своєї справи, і для мене це найголовніше.

Ви взялися за класику Audi - Ur-Quattro і RS2. Ви в пошуку ДНК Audi?

Стефан Вінкельман: Так, я веду обидва авто, але роблю я подібне не часто, тільки коли у мене є така можливість. В основному ми працюємо над новими автомобілями.

Якщо ви подивіться на RS5, ви помітите натяки на минуле - наприклад, автомобіль IMSA GTO. Це помітно по вентиляційних отворах і входах. Це те, що може нагадувати минуле, але насправді для Audi Sport це зовсім не головне. Audi Sport -не дзеркало минулого, ми дивимося в майбутнє.

Голова Audi Sport