Інтелект Audi A8: що робить седан настільки розумним

Інтелект Audi A8: що робить седан настільки розумним

Новий Audi A8 позиціонується брендом як самий високотехнологічний і передовий автомобіль Інгольштадта. Крім інших достоїнств, в новому A8 пропонується великий пакет різних інтелектуальних систем для допомоги водієві. Що це за системи і чому новому седану Audi A8 приписують найбільш високий рівень інтелекту в класі - в новому матеріалі офіційного дилера Audi Центр Київ Юг.

Чи може машина бути розумною? Звичайно, це доводить новітній седан Audi A8 четвертого покоління. Він оснащений численними інтелектуальними системами, діючи як партнер для водія в будь-яких дорожніх ситуаціях: в потрібний момент він додасть ефективності або, навпаки, зупинить автомобіль, зробить вам масаж, підбере найбільш зручний шлях проходження на роботу з урахуванням актуальних пробок і проконтролює оптимальність крутного моменту.

Гени AI в новому седані A8

Новий Audi A8 2018 буквально напханий приголомшливими інноваційними технологіями, багато з яких застосовані в автомобілях марки вперше. Більше 40 систем допомоги водієві в межах одного седана! Всі інтелектуальні електронні системи автомобіля з'єднані в комплекс під назвою Audi AI, де абревіатура означає Artificial Intelligence ( «Штучний інтелект»). Йдеться про функції управління машиною, всілякі асистуючі системи, виконання команд по голосу і багато іншого. Основний функціонал обладнання машини доступний через 10,1-дюймовий центральний сенсорний екран. У розпорядженні власника також ще один додатковий дисплей з діагоналлю 8,6 дюйма.

Новий Audi A8

З чого складається інтелект Audi A8

Електронні прилади в оновленому седані працюють в зв'язці з 24-ма ультразвуковими і радарними датчиками. Автомобіль оснащується відеокамерами і лазерними сенсорами. Але це далеко не все, в новому флагмані Audi вкрай багато систем і технологій, про які можна розповідати годинами. Представляємо вашій увазі найцікавіші і круті функції машини.

Повноцінне голосове управління

У Audi A8 реалізована оновлена система голосового управління від Інгольштадта. Вона налаштована на ефективну взаємодію з водієм, включаючи розуміння багатьох повсякденних розмовних оборотів. Виконання команд і відповіді на питання є безпосередньою частиною її функціоналу. Для вирішення деяких питань система використовує дані Інтернету, через іншу корисну систему Audi connect. Голосове управління в Audi A8 є максимально простим, ефективним і природним - як ніби ви спілкуєтеся з консьєржем, який бездоганно розуміє і виконує ваші прохання.

'екстер'єр автомобіля Audi A8

Audi connect і розваги в салоні A8

Інформаційно-розважальна система в автомобілі максимально функціональна і різноманітна. Флагман пропонує розваги на найвищому рівні. Залежно від якості прийому система сама може перемикати між різними радіостанціями, показиваать на екрані кількість вільних місць для паркування, надавати допомогу на дорозі, в службу екстреної допомоги при необхідності, а також попереджати про небезпеку. За всю цю допомогу відповідають функції двох інноваційних сервісу Car-to-X, які використовують інтелектуальний багаж Audi. В цьому році в систему Audi connect буде додана послуга паркування на вулиці, яка полегшує пошук місця для паркування. За допомогою нової програми myAudi система забезпечує взаємодію вашого Audi з вашим смартфоном. Наприклад, на випадок якщо вам знадобиться запуск тих чи інших функцій поза салону.

Система MMI touch response

Звичних кнопок в представницькому седані практично немає - перед очима водія і переднього пасажира встановлені сенсорні екрани, виконані на одному рівні з передньою панеллю. Відмовитися від традиційних кнопок дозволив новітній інтерфейс MMI touch response, керуючий інформаційно-розважальною системою, «кліматом», функціями комфорту і введенням текстової інформації. Інноваційний інтерфейс, ймовірно є частиною майбутнього автомобілів, складається з двох сенсорних екранів з тактильною та звуковою зворотним зв'язком. Відгук на команди - швидкий, безпечний і інтуїтивно зрозумілий. Що особливо приємно, алгоритм управління максимально нагадує управління смартфоном. Кілька справжніх кнопок в салоні, звичайно, залишилося - вони потрібні для запуску двигуна, активації стоянкового гальма, настройки гучності аудіосистеми, управління салонним освітленням і паркувальними асистентами. Кожна команда через дисплеї зворотного зв'язку супроводжується механічною вібрацією і звуком клацання - ви завжди впевнені, що вас «почули».
Завдяки MMI touch response значно змінилася архітектура інтер'єру. У салоні домінують глянцеві поверхні, в які заховані сенсорні екрани: в активному стані їх майже не видно.

Система MMI touch response в автомобілі Audi A8

Автопілот AI Traffic Jam Pilot

Одна з революційних систем в Audi A8, з яким бренд зробив великий крок у майбутнє. З її допомогою седан в певних умовах - на швидкості до 60 км / год - здатний рухатися без участі водія. AI Traffic Jam Pilot - повноцінний автопілот з штучним інтелектом, перша в світі система, що забезпечує ситуаційну автоматизацію третього рівня за стандартом SAE. Їзда без участі власника буде вкрай зручною при русі в дорожньому заторі або повільному потоці транспортних засобів, що нерідко буває в умовах мегаполісу. AI Traffic Jam Pilot забезпечує початок руху, розгін і вбудовування в смугу, рульове управління і гальмування в межах смуги. Також система вміє вирішувати критичні ситуації, наприклад, коли автомобіль ризикує зіткнутися з іншим транспортним засобом.
Варто лише запустити AI Traffic Jam Pilot кнопкою на центральній консолі, як ви спокійно можете прибирати руки з рульового колеса, а ноги з педалі газу. Постійно стежити за дорожньою обстановкою необов'язково. Проте, в певний момент управління знову слід взяти на себе, коли система повідомить про це. Система штучного інтелекту обробляє картинку, визначаючи в якому становищі знаходиться голова водія, в який бік він дивиться, чи готовий взяти на себе управління в потрібний момент. Якщо він занадто довго сидить з закритими очима, або опустив голову, AI Traffic Jam Pilot рекомендує йому знову взятися за кермо. Якщо реакції немає, то автопілот проводить автоматичну зупинку машини. Таку ж поведінку можна чекати від системи при перевищенні швидкості вище 60 км / год.

Технології комфорту всередині салону Audi A8

Крім безпеки інтелектуальні технології відповідають за комфорт. Нові сидіння в Audi a8 з опціональною пневматичною подушкою і спеціальним підголовником, обігрівом сидіння і вентиляцією виводять якість відпочинку і комфорту всередині седана на рекордний рівень. Чи будь-який інший преміальний седан може запропонувати ту ж ступінь турботи про комфорт водія і пасажирів. У новому A8 кожна передня поверхня крісла оснащена 16 масажними елементами. А на задньому правому сидінні запропонована чудова функція масажу і обігріву ніг.

Інтелектуальне управління рухом

Оптимальний рівень ефективності: опціональний лазерний сканер, радар далекого радіусу дії і передня відеокамера у взаємодії з сучасною навігаційною системою створюють потужний комплекс для бездоганних маршрутів слідування. І для цього не потрібна ваша команда: технологія вміє за замовчуванням розподіляти енергію, економно витрачати паливо і дбати про безпеку.

Бортовий компютер автомобіля Audi A8

Розумне освітлення

Флагманський седан Audi пропонує не просто ефективне, але і розумне освітлення. Опціональні світлодіодні фари HD Matrix з лазерним променем Audi пристосовуються до будь-якої ситуації, забезпечуючи оптимальне освітлення дороги в залежності від необхідності - в таких умовах безпека може бути ще вище. Задня частина автомобіля оснащена безперервною світлодіодною стрічкою і додатковими світлодіодними OLED-фарами. Якщо власник наблизиться до машини ззаду, вона привітає його унікальною світлодіодною освітлювальною смугою, до якої належать і задні вогні.

передні фари в автомобілі Audi A8

Функція динамічного управління для всіх коліс

Спортивність не виключає безпеку: опциональна функція динамічного управління для всіх коліс поєднує в собі спортивну і чітку реакцію з максимальною стійкістью для седана. На низьких швидкостях задні колеса повертаються на 5 градусів в протилежному напрямку перед передніми колесами, щоб полегшити маневрування на крутих поворотах і зменшити крутний момент на один ньютон-метр, що робить його ще менше, ніж у A4. При швидкості близько 60 км / ч колеса повертаються на тому ж напрямку, що і передні колеса - це підвищує стійкість при різких змінах смуги і ухильних маневрах.

динамічне управлінян в автомобілі Audi A8

Технологія м'якого гібрида

Уже в базовій комплектації двигун обладнаний новою технологією м'якого гібрида, яка сприяє зниженню витрати палива. В її основі лежить нова 48-вольта основна бортова мережа, до складу якої входить компактна літій-іонна акумуляторна батарея і стартер-генератор з ремінним приводом (BSG), з'єднаний з колінчастим валом. Система м'якого гібрида Mild Hybrid вміє вимикати двигун не тільки в пробці, а й під час руху на швидкості від 55 до 160 км / год, коли Audi A8 заради економії переходить в режим накату.

Активна електромеханічна підвіска

Активна підвіска нового седана Audi - це механізми, якими замінені звичні стабілізатори поперечної стійкості. Окремі електромотори і хвильові редуктори для кожного колеса, які змінюють положення нижніх важелів підвіски, щоб автомобіль не крениться, а крім того, така система отримує сигнали від фронтальної відеокамери і заздалегідь готує підвіску до проїзду нерівностей. Передній активний рульовий механізм може змінювати передавальне відношення в діапазоні від 9,5: 1 до 17: 1, а задній підрулюючий модуль відхиляє колеса на кут до п'яти градусів, тому короткобазний седан Audi A8 робить розворот діаметром 11,4 м - як Audi A4. За допомогою електричних приводів інтелектуальна, повністю активна система підвіски може збільшувати або зменшувати навантаження на кожне колесо індивідуально. Це майже повністю усуває такі фактори, як крен і качка в салоні — майже ідеально плавна їзда.

пневматична підвіска в автомобілі Audi A8

Інтелект створює задоволення від водіння

Новий A8 оснащений стандартним повним приводом quattro. Ті, хто хоче більше, можуть піти на один крок далі - з додатковим спортивним диференціалом. При повороті на високих швидкостях він активно і розумно розподіляє крутний момент між задніми колесами для більш спортивного водіння і більш стабільної роботи.

Активне шумозаглушення

Опциональна система шумозаглушення забезпечує приголомшливу шумоізоляцію: відчуття, ніби звук автомобіля лунає звідкись дуже здалека. Система через динаміки аудіосистеми генерує шуми в протифазі звуків мотора, набігаючого повітряного потоку і шин. Раніше нічого такого для А8 не пропонує, система чудово справляється зі своїми обов'язками.

Адаптивна пневматична підвіска

Ще одним елементом стандартної комплектації є адаптивна пневматична підвіска, яка забезпечує Audi A8 широкий діапазон характеристик: від плавного комфортного руху до спортивної керованості. При швидкості 120 км / год і вище дорожній просвіт автоматично зменшується на 20 мм для поліпшення аеродинамічних характеристик.

Системи дистанційної парковки remote parking pilot і remote garage pilot

Звучить як магія: завдяки двом паркувальним системам седан Audi A8 може паркуватися самостійно, власнику не обов'язково бути присутнім в салоні. Дистанційна парковка remote parking pilot і remote garage pilot запускається зі смартфона і не вимагає присутності водія в машині. Останній може контролювати маневри автомобіля з боку.

Інтелектуальні технології Audi випереджають час

Німецький бренд в своєму флагманського седані 4 покоління задає вкрай високий рівень комфорту, якості і технологій. У деякому роді настільки високий, що наше суспільство поки не готове до таких змін. Деякі системи допомоги та автоматизовані технології, згадані в цій статті, в даний час все ще знаходяться на стадії розробки і поки недоступні для виробничих транспортних засобах. В першу чергу, через те, що на даний момент автоматичне водіння заборонено законом для використання на дорогах загального користування в більшості країн.
Ймовірно, в найближчі роки обмеження, пов'язані з передовими технологіями Audi AI, будуть усунені. Адже штучний інтелект - це саме те, що може допомогти людству вирішити проблему ДТП та аварій на дорогах.
Системи Audi AI можуть вчитися і думати, проявляючи ініціативу і персональний підхід. Завдяки Audi AI моделі автомобілів під чотирма кільцями будуть одночасно розумними і чутливими. Вони зможуть постійно взаємодіяти з оточенням і пасажирами, ще краще адаптуючись до вимог людей в салоні.