Оновлений Audi RS 3 Sportback: оснащений новим двигуном та більш виразною зовнішністю

Оновлений Audi RS 3 Sportback: оснащений новим двигуном та більш виразною зовнішністю

Від дня свого дебюту у 2011 році ця модель має неабиякий попит на українському ринку. Завдяки новому двигуну на п’ять циліндрів авто стало лідером серед представників свого класу.

Audi RS 3 Sportback фото

До 100 кілометрів за годину – всього за 4.1 секунди

Відмінним результатам продуктивності RS 3 Sportback завдячує двигунові 2.5 TFSI. Його потужність складає 294 кВт, що більше на 33 кВт, ніж мала попередня модель. При цьому вага двигуна зменшилась на 26 кг – це вдалося зробити за рахунок алюмінієвого картеру. При максимальних обертах колінчастого валу в 1700 об/хв. розробникам підкорився максимальний крутний момент у 480 Нм. До позначки 5850 об/хв. показник крутного моменту залишається сталим. В результаті цього новий RS 3 Sportback отримує неперевершену властивість – розганятися до «сотні» за проміжок часу 4.1 секунди. Ефект такої тягової сили підсилюється за рахунок особливого звуку, що видає 5-циліндровий силовий агрегат у той момент, коли відбувається переключення моменту запалювання мій суміжними циліндрами і тими, що розташовані далі. Електроніка обмежує максимальну швидкість до 250 км/год, однак вона може бути збільшена до показника спідометра у 280 км.

Audi RS 3 Sportback 2,5 TFSI фото

2,5 TFSI двигун є цілком новим силовим агрегатом з подвійним впорскуванням палива: до впускного колектора та безпосередньо до камери згоряння. Спеціалісти компанії Audi розробили систему «valvelift», що регулює інтервал відкривання вихлопного клапану у залежності від обертів мотору та дросельної заслінки. Це дозволяє помірно використовувати паливо при незначних навантаженнях. При найбільшому навантаженні система забезпечує високий рівень тягової сили. Відповідно до нового європейського їздового циклу NEDC нова спортивна модель від Ауді спалює 8,3 л палива, долаючи відстань у 100 кілометрів. Рівень викиду двоокису вуглецю в атмосферу при цьому складає майже 189 грамів на один кілометр.

Привод на чотири колеса quattro і змінний розподіл потужності

Хетчбек RS 3 Sportback оснащений 7-ступінчатою трансмісією S Tronic із подвійною системою зчеплення. Це, а також привод quattro на всі чотири колеса, забезпечують ідеальний комфорт під час руху. Крутний момент ефективно розподіляється між осями завдяки електрогідравлічній багатодисковій муфті зчеплення. Якщо водій надає перевагу більш спортивній манері їзди, то більша частка крутного моменту передається саме на задню вісь.

Система керування динамікою Drive Select включає в себе такі стандартні функції, як управління приводом quattro, трансмісією S Tronic, двигуном. Додатково може бути встановлено керування спортивною підвіскою моделі та адаптивне управління дросельною заслінкою. Водію RS доступний вибір роботи вказаних компонентів у трьох збалансованих режимах: динамічний, авто та комфорт. Хетчбек оснащений електронним контролем стабілізації ESC, що контролює крутний момент на кожному колесі.

Audi RS 3 Sportback прогресивна система керування фото

Збільшена відстань між передніми колесами та встановлена спортивна підвіска

Динаміка та стабільність – ці якості вдало поєднані у Audi RS 3 Sportback завдяки прогресивній системі керування, задньому мосту з 4 важелів та спортивній підвісці. Якщо порівнювати з Audi A3, то підвіску нового спортивного хетчбека понизили на 25 мм. Також порівняно з моделлю A3, то відстань між передніми колесами більша на 20 мм, що вплинуло і на ширше розташування колісних арок. Стандартна комплектація RS 3 Sportback постачається з литими дисками R19, розмір шин – 235/35. Гальмівні диски мають діаметр 310 мм. Опціонально на модель можуть бути встановлені карбонові керамічні диски на передню вісь.

Яскравий RS-дизайн

Яскравий RS-дизайн

Зовнішність Audi RS 3 Sportback відразу демонструє нам «гаряий» характер цього автомобіля. Зокрема, передня частина: вражаюча решітка Singleframe, оздоблена чорним глянцевим покриттям, накладки на пороги з вираженими кутоподібними формами, промовисті великі повітрозабірники. Бампер теж відрізняється новим дизайном, який сприяє візуальному розширенню фронтальної частини. В стандартній комплектації виробник пропонує світлодіодні фари, опціонально може бути встановлена матрична світлодіодна передня оптика Matrix LED. На даху розміщений стильний спойлер, що привертає загальну увагу. Також цьому сприяють вихлопні труби овальної форми та ефектна верхівка вставки дифузора. Цю вдалу екстер’єрну композицію довершує фірмовий логотип quattro, розміщений у нижній частині радіаторної решітки Singleframe та емблема RS 3 на багажнику і радіаторній решітці.

Особливості панелі приладів Audi RS

Два циферблати круглої форми, у яких розміщені індикатори приладів, виконані у чорному кольорі, оздоблені стрілками червоного кольору, самі поділки білі. Централізована система інформування містить індикатори тиску наддуву, температури мастила, таймера кола lap timer. Опціонально встановлюється панель мультимедійно-інформаційного сповіщення від Ауді. Тахометр знаходиться у центрі приладної панелі, по його бокам розташовані покажчики крутного моменту, тиску у шинах та динамічного навантаження.

Спортивний стиль салону та виключний комфорт

RS 3 Sportback в салоні має одну із головних ознак свого активного характеру – спортивні сидіння, обтягнуті чорною шкірою. Додатково доступні сидіння з геометричними формами. Обидва варіанти оздоблені емблемами RS. Кермо також виконане у спортивному стилі, на його пласкій нижній поверхні розміщені кнопки керування мультимедійно-інформаційною системою.

Особливості панелі приладів Audi RS фото

Завжди онлайн - комунікаційні можливості Audi RS 3 Sportback

Коли мова йде про розважальні системи, цей спортивний хетчбек готовий запропонувати своєму господарю чудову функціональність. LTE-модуль гарантує підтримку сучасних комунікаційних технологій, в тому числі й Google Street View і Google Earth. Модуль використовують для поточної інформації про погоду, вартість палива, затори на дорогах та план маршруту. Користувачі можуть відправляти координати по Google Maps, а також слухати музику через інтернет. Додатки Android Auto і Apple Car Play призначені для швидкого введення обраних додатків на екран панелі керування. Навігаційна система забезпечує пасажирів доступом до інтернету за допомогою Wi-Fi.

Особливої уваги заслуговують телефон-автомат від Ауді, звукова система Bang & Olufsen на 700 Вт та величезна кількість систем, що допомагають керувати спортивним хетчбеком. Наприклад, «асистент у надзвичайних ситуаціях» допоможе автоматично зупинити авто, а «асистент заднього ходу» сприятиме безпечному виїзду заднім ходом з місця парковки.