Репортаж: як створюється дизайн майбутнього в Audi Design Center

Репортаж: як створюється дизайн майбутнього в Audi Design Center

У 2017 році Audi AG випускають нове покоління флагманського Audi A8 і світ отримує абсолютно нову мову дизайну.

Гармонійність форм і функцій, прогресу і вірності традиціям, простоти і високої технологічності рішень вразили весь світ. Дизайн Audi будується на поєднанні важливих протилежностей.

Робота над дизайном ведеться в новому Audi Design Center в Інгольштадті. Саме в його стінах вперше формуються силуети моделей, покликаних стати автомобілями майбутнього. У своїй роботі фахівці активно використовують і цифрові технології і ручну майстерню працю.

Audi A8 вид спереду

Високотехнологічна студія дизайну в Інгольштадті

У величезному будинку Audi Design Center працюють сотні фахівців різного профілю. Зсередини приміщення нагадують секретні студії з фільмів про Джеймса Бонда: пам'ятаєте, як в футуристичних інтер'єрах суперагентові показували новітні розробки? У дизайні-центрі Audi у Вас створюється аналогічне враження: тут панує атмосфера секретності в поєднанні з естетикою всіляких футуристичних винаходів і приладів.

Audi A7 вид ззаду

При роботі над новими моделями інформація дійсно отримує високу ступінь секретності. Навіть найактивніші і професійні журналісти не можуть отримати інформації про особливості дизайну нових моделей. Ця таємничість дозволяє плідно і ефективно працювати над екстер'єром і інтер'єром кожного автомобіля, доводячи результат до досконалості.

Щоб унікальні розробки не потрапили в руки цікавої публіки завчасно, будівля Audi Design Center в Інгольштадті оснащена подвійним скляним фасадом: великі вікна виключають можливість спостереження за роботою фахівців зовні. У той же час скло відмінно пропускає денне світло, необхідне для роботи з пластичними моделями транспортних засобів. Лабораторії по розробці дизайну оснащені складними освітлювальними приладами, які забезпечують оптимальні робочі умови.

Процес проектування автомобіля Audi

На перших етапах роботи дизайнери використовують не справжні автомобілі, а їх точні копії, створені зі спеціального пластичного матеріалу, що нагадує глину. Такі прототипи дозволяють детально пропрацювати навіть найдрібніші деталі дизайну і довести майбутній автомобіль до бездоганного стану.В процесі проектування використовуються найсучасніші цифрові прилади, проте ручна праця майстра тут цінується вкрай високо.

Audi проектування

Цінність ручної роботи над дизайном Audi

Багато етапів процесу роботи над автомобілем Audi вимагають участі людських рук. Цей, самий тонкий і делікатний інструмент дозволяє досягати високої якості в тому, чим не можуть похвалитися цифрові та механічні пристрої. Руки професіонали мають важливу перевагу - чутливість, і вона додає дизайну автомобіля особливу чарівність. Навіть шви на шкіряній оббивці часто виконуються майстром вручну: кожен з них радує погляд виразним малюнком рядка.

Виключно творчі руки можуть передавати пристрасть до поверхонь і ліній, наповнювати їх життям і динамікою. Тому дизайнери роблять деякі роботи вручну. Прогрес і ефективність цієї роботи постійно відстежується і переноситься в цифрову модель, дозволяючи кожній людині, яка бере участь в проекті, бути в курсі останніх змін.

Проектування автомобіля Audi 1
Проектування автомобіля Audi фото 1
Проектування автомобіля Audi 2
Проектування автомобіля Audi фото 2
Проектування автомобіля Audi 3
Проектування автомобіля Audi фото 3

Цифрове виробництво дизайну Audi

У Audi Design Center активно задіюються інноваційні цифрові верстати і прилади. У поєднанні з ручною працею співробітників вони забезпечують високі результати. Перші результати 3D-моделювання, зокрема, переносяться на пластичні моделі автомобілів за допомогою верстата автоматизованого фрезерування. Їх перенесення дозволяє побачити реальні пропорції всіх елементів і отримати найбільш повне враження. Дизайн на екрані і в реальності виглядає зовсім по-різному.

Роботизовані верстати з високою точністю вирізують форми бічних дверей на пластичних моделях з глини. Фрезерний верстат з ЧПУ отримує дані з комп'ютера і грунтуючись на певних координатах, виконує малюнки на моделі транспортного засобу. Суперкомп'ютери використовують візуалізацію і здійснюють необхідні дизайнерські рішення з граничною точністю. Фрезерування одного автомобіля займає близько доби.

Audi Design Center

Робота над системами освітлення автомобілів Audi

Оптичні властивості автомобіля - одна з найважливіших характеристик для водія. Фари і інші елементи освітлення на кузові забезпечують не тільки безпечну і комфортну їзду в темний час доби, а й безпомилкову ідентифікацію автомобіля Audi. На прикладі седана Audi A8 можна прекрасно оцінити, як легкі світлові елементи на кузові підтримують і підсилюють основні лінії дизайну.

Над дизайном освітлення в Audi Design Center працює повноцінний відділ, що сусідить з відділами по розробці дизайну інтер'єрів і дизайну екстер'єрів. У роботі над візуальним оформленням освітлення використовують креслення, цифрове моделювання. Також в студії встановлений невеликий тунель, що нагадує намет, в якому проходять демонстрації дизайну освітлення. Чорна, витягнута кімната дозволяє в деталях і без будь-якого стороннього світла оцінити результати роботи над дизайном освітлення автомобіля.

Високі технології зустрічаються з ремеслом у новому Audi Design Center

Розробка дизайну Audi 1
Розробка дизайну Audi фото 1
Розробка дизайну Audi 2
Розробка дизайну Audi фото 2
Розробка дизайну Audi 3
Розробка дизайну Audi фото 3
Розробка дизайну Audi 4
Розробка дизайну Audi фото 4