Розумний електрокар Audi AI: ME офіційно представлений в Шанхаї

Розумний електрокар Audi AI: ME офіційно представлений в Шанхаї

Новий погляд на автономний міський транспорт майбутнього.
Автономна технологія 4-го рівня, що виключає необхідність присутності людини за кермом.
Високотехнологічний інтер'єр з інтелектуальними системами управління.

Компанія Audi офіційно представила чотиридверний електричний концепт Audi AI: ME, який позиціонується як інтелектуальний міський транспорт з функцією автопілота.
"Таксі майбутнього" - так можна простими словами охарактеризувати новинку, показану на Шанхайському автосалоні 2019. По-справжньому новий погляд на мобільність в умовах мегаполісів майбутнього, здатний вирішити проблему напруженості в поїздках по місту на громадському транспорті. Концепт Audi AI: ME, що безумовно має серійне майбутнє, пропонує ефективне рішення відразу ряду ключових проблем сучасного автомобільного транспорту. Відсутність людини за кермом, новітні інтелектуальні технології безпеки, комфорту та управління, компактні розміри і високотехнологічний комфортний салон - головні конкурентні переваги цієї електричної моделі.

Audi AI: ME: компактна архітектура і електричний двигун

Електричний автопілот Audi володіє типовими розмірами сучасного компактного автомобіля: 4,30 метра в довжину, 1,90 у ширину. Колісна база складає 2,77 метра, а висота 1,52 метра. Використання електричного приводу внесло свої корективи в габаритність концепту: зовні автомобіль вдалося зробити гранично компактним, а всередині - надзвичайно просторим. Електропривод розташований на задній осі і розвиває 125 кВт (170 к.с. в перерахунку на звичну метрику).

Концепт-кар Audi AI ME Концепт-кар Audi AI: ME

Audi AI: ME різко виділяється на тлі існуючих варіантів міського транспорту: компактний привід пропонує максимальну кількість об'єктивно доступного простору, просторового комфорту і високу варіативність. У базовій конфігурації електрокар вміщує 2 осіб, проте за рахунок гнучкої конфігурації салону це число можна збільшити вдвічі - по 2 пасажирів можуть розміститися на передній і задній лаві.

Audi AI: ME: автопілот 4 рівня

Автоматизоване водіння давно стало невід'ємною частиною залізничних перевезень і навіть авіатранспорту. З новим Audi AI: ME автопілот знаходиться на порозі прориву і в автомобільних перевезеннях. Електричний концепт оснащений автопілотом 4 рівня - це другий за величиною рівень автоматизації транспортного засобу. Це означає, що автомобіль майбутнього від Audi не потребує будь-якої допомоги з боку людини, проте його функції обмежені певними транспортними зонами, наприклад автомагістралями або спеціально обладнаними зонами всередині міста, в яких пасажири зможуть повністю перенести функції водіння на інтелектуальну систему. Участь водія буде потрібна в тому випадку, якщо необхідно залишити спеціальні "зони автоматизованого водіння". Нагадаємо, що автомобіль Audi AIcon, побратим "шанхайського концепту", оснащений автопілотом 5 рівня, що дозволяє пересуватися повністю автономно по всій території земної кулі.

Концепт-кар Audi AI: ME кермо Концепт-кар Audi AI: ME автопілот 4 рівня

Планується, що в майбутньому таких варіантів міського транспорту як Audi AI: ME стане досить багато, і для них у великих містах Європи, Америки і Китаю буде обладнана відповідна інфраструктура. Автомобілі будуть спокійно ковзати по вулицях, на невеликій швидкості, але з високим рівнем комфорту і безпеки. Сильне поперечне і поздовжнє прискорення залишиться в минулому, що дозволить забути про дискомфорт і напругу, що супроводжують їзду в міському транспорті сучасності.

Audi AI: ME: архітектура електричної силової установки

Концепт-кар Audi AI ME передня частина Концепт-кар Audi AI: ME передня частина

Інженери Інгольштадта майстерно адаптували інновації AI: ME до вимог, що пред'являються до міського автомобілю. З метою зробити поїздки по місту для людей по-справжньому комфортними були переглянуті базові моделі автомобільного руху. Чотиридверний електрокар не буде прискорюватися і їздити на високих швидкостях, він буде ковзати по дорогах м'яко і плавно. Діапазон його швидкостей - від 20 до 70 км / ч.

Завдяки продуктивній акумуляторній батареї ємністю 65 кВт-год автомобіль зможе рухатися без підзарядки кілька годин, через що він оптимально підходить для далеких регулярних поїздок.

125 кВт потужності двигуна буде цілком достатньо, щоб залишатися частиною активного міського потоку, не жертвуючи при цьому комфортом. Мотор AI: ME вміє рекуперувати енергію, а також має порівняно невелику вагу, що в сумі забезпечує надзвичайно низьке енергоспоживання в міських умовах їзди. Осі і інші компоненти підвіски для цього концепту були взяті від серійних компактних моделей Audi. Випробувана і перевірена роками комбінація адаптивних амортизаторів забезпечує відмінний комфорт при їзді по місту в салоні Audi AI: ME.

Audi AI: ME: розкішний і високотехнологічний інтер'єр

Бренд Audi знову знаходиться в авангарді революційних технологій з Audi AI: ME, змінюючи укорінені уявлення про міський транспорт. З цим новим електричним концептом буде значно збільшено час, яке можна з комфортом проводити всередині автомобіля. Фактично авто стає "третім житловим простором" поряд з квартирою і офісом, з чого стає ясно, чому концепт позбавлений звичних форм автомобільного кузова. Інженери розставили пріоритети на користь комфортного салону, а не зовнішнього дизайну, адже саме комфорт пасажирів відіграє ключову роль в новому концепті.

Традиційні елементи управління - рульове колесо, кнопки і прилади, педалі газу і гальма - все це більше не грає ролі і елегантно сховано під панелями з горіхового дерева з відкритими порами. Важливу роль отримує простір для розміщення пасажирів і їх багажу: в Audi AI: ME значні площі доступні між передніми сидіннями і в задній частині салону. До речі, між передніми сидіннями розміщені спеціальні магніти, що фіксують чашки або тарілки для пасажирів. Вони можуть насолодитися невимушеною трапезою під час катання по місту.

Залежно від своїх потреб пасажири можуть вибирати різні варіанти розміщення в салоні Audi AI: ME. Передні сидіння мають широкі зручні поверхні, оббиті висококласними матеріалами з теплими відтінками сірого. Їх спинки спроектовані у вигляді вигнутих раковин, а в районі ніг розміщені м'які елементи для повноцінного відпочинку під час їзди. На задньому ряду сидінь можна регулювати крісла практично будь-якими можливими способами.

Концепт-кар Audi AI: ME інтер'єр
Концепт-кар Audi AI: ME інтер'єр
Концепт-кар Audi AI: ME регулювання передніх сидінь
Концепт-кар Audi AI: ME регулювання передніх сидінь
Концепт-кар Audi AI: ME салон
Концепт-кар Audi AI: ME салон
Концепт-кар Audi AI: ME передні сидіння
Концепт-кар Audi AI: ME передні сидіння
Концепт-кар Audi AI: ME задні сидіння
Концепт-кар Audi AI: ME задні сидіння
Концепт-кар Audi AI: ME інтер'єр даху
Концепт-кар Audi AI: ME інтер'єр даху

Всі матеріали вкрай приємні на дотик і стійкі до пошкодження, будучи особливо довговічними - це важливо для громадського міського транспорту майбутнього. Використання справжніх рослин в салоні автомобіля, мабуть, вперше в історії реалізовано Audi AI: ME. Рослинність дає пасажирам відчуття близькості до природи і позитивно впливає на психологічний стан. Складна система фільтрації виключає потрапляння неприємних запахів з міського середовища.

Audi AI: ME інтелектуальне управління

Сам автомобіль, його системи зв'язку і функції інформаційно-розважального спектру управляються кількома простими способами - за допомогою голосового управління, торкань тактильних поверхонь і зорового контакту. Наприклад, тривимірним OLED-дисплеєм можна керувати одним лише рухом очей, також в салоні є окуляри віртуальної реальності для пасажирів. Окуляри VR допомагають легко і невимушено сприймати дані інформаційно-розважальної системи, дивитися фільми, грати в інтерактивні ігри або використовувати мережу Інтернет. Цікаво, що за допомогою системи датчиків автомобіль може інтерактивно інтегрувати реальну ситуацію в хід гри: пасажири при бажанні можуть відчути себе в самій гущі подій віртуальної реальності.

Всі органи управління ідеально розташовані з точки зору ергономіки і зазвичай інтегровані в гладкі поверхні салону, що робить їх практично непомітними, але коли вони потрібні - вони завжди під рукою. Таким чином, інтер'єр Audi AI: ME є не просто салоном транспортного засобу для пересувань, а розкішною атмосферою з численними високотехнологічними функціями, які піклуються, розважають і інформують пасажирів. Знаходження в салоні діє заспокійливо на людину, захищаючи її від нав'язливого впливу міського трафіку і пов'язаного з ним стресу. Інтелектуальні алгоритми дозволяють Audi AI: ME краще і краще знайомитися з водієм і покращувати його комфорт особливим чином.

Концепт-кар Audi AI: ME задні фари Концепт-кар Audi AI: ME задні фари

Екстер'єр Audi AI: ME: так виглядає майбутнє

Концепт виглядає футуристично і, тому, прекрасно запам'ятовується очам. Дізнатися цей автомобіль можна здалеку навіть в самому щільному міському потоці, він не схожий ні на один інший автомобіль. Зокрема, через те, що позбавлений характерних автомобільних рис внаслідок зсуву акценту до інтер'єру. Має шестикутну радіаторну решітку Singleframe, чия поверхня нагадує нові електричні моделі концерну. Однак архітектура кузова є інноваційною, особливо уважні клієнти зможуть вловити схожість з концепт-каром Audi AIcon 2017 року. Загальні риси вгадуються в чіткій графіці контурів і подовженій дузі лінії даху, але більш за все - в яскраво вираженому куті в районі бічних вікон.

Кузов Audi AI: ME має клиновидні обриси, виражені рельєфні колісні арки, ефектну графіку вікон - все це разом формує дуже емоційний образ автомобіля. Компактні розміри дозволять йому легко переміщатися по будь-яких дорогах, а збільшена висота забезпечує легку посадку і достатній простір в області голови і ніг пасажирів. Великі бічні двері відкриваються в двох напрямках і також розроблені для максимально легкої посадці в автомобіль. При цьому електроконцепт Audi не виглядає громіздким або квадратним: він виглядає динамічно, навіть стоячи на місці. Великі 23-дюймові колеса підсилюють це враження.

Концепт-кар Audi AI: ME вид спереду
Концепт-кар Audi AI: ME вид спереду
Концепт-кар Audi AI: ME вид збоку
Концепт-кар Audi AI: ME вид збоку
Концепт-кар Audi AI: ME вид ззаду
Концепт-кар Audi AI: ME вид ззаду
Концепт-кар Audi AI: ME сині LED-фари
Концепт-кар Audi AI: ME сині LED-фари
Концепт-кар Audi AI: ME червоні LED-фари
Концепт-кар Audi AI: ME червоні LED-фари

Audi AI: ME: інтелектуальна система освітлення

Фари концепту отримали нову ключову функцію - від яскравого освітлення дороги, яке тепер для пасажирів не має значення, вони переходять до активної взаємодії з іншими учасниками руху. Поверхня оптичних елементів у вигляді цифрової матриці буде за допомогою анімованої графіки відображати інтуїтивні сигнали для інших автомобілів і пішоходів. Автомобіль буде вести себе так, щоб всі навколишні чітко розуміли, що Audi AI: ME буде робити в майбутню секунду. Крім того, концепт вирішує проблему "непомітності" фар і задніх ліхтарів: внаслідок занадто малої дистанції між автомобіля їх було просто не видно в умовах міського руху. У концепту AI: ME світлодіодні елементи розміщені безпосередньому в кузові, в дуже високому положенні - над колісними арками, де їх видно під будь-яким кутом. Така комунікація з круговою видимістю є важливим заходом підвищення безпеки пішоходів і велосипедистів. Графічна інформація для всіх оточуючих учасників руху буде проектуватися прямо на дорогу або стіни. Також ця функція застосовується для підсвічування дверей, полегшуючи посадку і висадку пасажирів, а також привертаючи увагу інших учасників руху - це теж зроблено для безпеки.

Концепт-кар Audi AI: ME LED-модулі Концепт-кар Audi AI: ME LED-модулі


Audi AI: ME отримав ще одну інноваційну функцію: він може інтерпретувати сигнали від інших автомобілів і використовувати власну систему освітлення для їх посилення, якщо в цьому є користь для оточуючих. Наприклад, автомобіль, що рухається попереду, вказує на ризик за допомогою ледь помітним мерехтінням аварійної світлової сигналізації: AI: ME розпізнає цей сигнал і підсилює його за допомогою проекцій і LED-модулів на кузові. Таким чином, видимість ситуації іншими учасниками дорожнього руху буде високою і чіткою.

Нарешті, оскільки Audi AI: ME є автопілотом 4-го рівня, в його оснащення входять LED-фари і гарно видимі стоп-сигнали і задні ліхтарі, що активуються в випадках, коли водій сідає за кермо.